consulting engineers چیست؟

consulting engineers چیست؟

پروژه های بزرگ و کوچک ساختمانی بسته به میزان حجم کارکردی که دارا می باشند، نیاز به consulting engineers دارند. پروژه های ساختمانی نیاز به نظارت دقیق دارا می باشند، برای این که نیاز به نظارت دقیق   consulting engineers  بیشتر برای شما محسوس شود، مثالی را برای شما ذکر خواهیم کرد. فرض کنید قصد سفر کردن به مکانی ناشناخته را دارید و در راه سردرگم شده و نمی توانید راه درست را بیابید، در این حالت بهترین راه پرسیدن راه از افراد آشنا و محلی و افراد آگاه به مسیر می باشد. این فرد آگاه در کار ساختمان سازی می تواند، مهندسین مشاور  باشد.

مسئولیت های  consulting engineers

بررسی کردن تمامی موارد ضروری قبل از طراحی و طراحی کردن نقشه لازم را از مهم ترین وظایف  آن ها می دانند. از دیگر وظایف مهم این راهنمای راه پرپیچ و خم ساختمان سازی و ساخت و ساز، تخمین هزینه ها و موارد لازم برای ساخت و ساز و گسترش دادن ایده های خام مراجعه کنندگان و رفع ایرادات آن ها می باشد. بررسی های لازم در مورد خاک و مصالح مورد نیاز و دیگر مسائل مربوط به زمینی که قصد ساخت و ساز در آن را دارید، توسط مهندسین  مشاور  انجام می شود.

مهندسین مشاور

خدمات ارائه شده توسط consulting engineers

مهندس مشاور به شما خدمات زیر را ارائه می دهد:

ارزیابی فنی و اقتصادی و ارائه مشاوره فنی و اقتصادی

ارائه برنامه فیزیکی و توجیهی

تعیین جدول زمان بندی احتمالی برای پروژه

مدیریت فنی و مدیریت کیفیت پروژه

مراحل خدمات دهی شرکت

مرحله اول اختصاص به شناسایی و شناخت پروژه دارد، مرحله دوم مربوط به مطالعات مقدماتی و فاز اول پروژه می باشد. مرحله سوم هم به فاز دوم و تعیین نقشه ها اختصاص دارد و مرحله چهارم مربوط به نظارت دقیق بر پروژه می باشد. مرحله پنجم که همان فاز سوم پروژه می باشد، مربوط به بهره برداری کردن از پروژه می باشد.